Kim jest Przywódca?

Zapewne zastanawialiście się kiedyś, jakimi cechami powinien charakteryzować dobry przywódca. Sama posiadam około 15 pozycji na swojej bibliotecznej półce.Jednak, żadna z nich tak namacalnie nie wizualizuje tego tak wyraźnie, jak dzisiejsza postawa Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, w jego cytowanych słowach:

✅Wizja

„Na naszą ziemię przyszedł napastnik. Ukraina jest atakowana z powietrza i ziemi. Potrzebna jest solidarność narodowa. Musimy utrzymać państwowość naszego kraju”

✅Wartości i misja

„Ukraina już udowodniła, że jest mocna, że jest na równi z wami. Teraz wy udowodnijcie, że w istocie jesteście Europejczykami. Wtedy życie zwycięży śmierć, a światło zwycięży ciemność”

✅Odwaga

„Tutaj są liderzy frakcji, szef urzędu prezydenta, premier, prezydent. Tu jesteśmy, wszyscy tu jesteśmy i nasi żołnierze też tu są, a także obywatele. Bronimy naszej niepodległości, naszego państwa i tak będzie również później”

✅Realizm i mobilizacja

„Potrzebuję amunicji, a nie podwózki”

✅Poczucie odpowiedzialności

„Nadszedł decydujący moment, by raz i na zawsze zakończyć wieloletnią dyskusję i podjąć decyzję o członkostwie Ukrainy w UE”

✅Motywowanie

„Naszym celem jest zakończenie walk. Straty są duże, są to setki zabitych żołnierzy, ale ci, którzy przekroczyli naszą granicę, zginęli w większych ilościach. Oni mają straty i my mamy straty. Ukraińcy walczą z agresją”

✅Odporność i pewność siebie

„Chcę powiedzieć, że ta noc będzie bardzo trudna. Będziemy poddawani walkom w Donbasie, Charkowie, na północy Ukrainy również w okolicach Kijowa. Nie możemy się poddać”

Mamy zapewne ich więcej…?

Niewiele możemy już zmienić, bo zło już się wylało, ale wspierajmy wokół, jak tylko możemy💙💛